TS Iskra Lasowice 0 : 2 UKS UNIA STRZYBNICA

4. LKS Unia Świerklaniec 25 +29 46
5. KS Nitron Krupski Młyn 25 +21 44

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

W minioną sobotę drużyny seniorów Unii rozgrywały swoje spotkanie ligowe. I drużyna podejmowała u siebie, w kolejnym meczu o "6 punktów" KS Orzeł Biały Piekary Śl., natomiast w tym samym czasie drużyna rezerw na wyjeździe, na boisku Orła mierzyła się z drużyną KS "Nikpol" Ruda Śl.

Oba spotkania miały w sobie nieco podobieństwa, ale ostatecznie tylko jedna z naszych drużyn mogła się cieszyć po końcowym gwizdku sędziego. A podobieństwa - obie drużyny do przerwy przegrywały 0:1 i w obu meczach w drugiej połowie padały 3 bramki. Z tą natomiast różnicą, że I drużyna podrażniona straconą bramką mocno zaatakowała i po bramkach Miłosza Wojtali i dwóch Damiana Różańskiego, zwyciężyła ostatecznie 3:1, utrzymując dzięki temu 3 miejsce w tabeli A-klasy. Drużyna rezerw również dzielnie walczyła o odrobienie strat, jednak od 77min. po czerwonej kartce, grała w 10-tkę i nie zdołała się przeciwstawić gospodarzom, tracąc 3 bramki i przegrywając ostatecznie 4:0.