WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 1 +4 3
2. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 1 +4 3
3. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 1 +3 3
4. LKS SOKÓŁ ORZECH 1 +2 3
5. DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA 1 +2 3
6. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1 0 1
7. UKS UNIA STRZYBNICA 1 0 1
8. MKSR CZARNI PYSKOWICE 1 0 1
9. LKS TĘCZA WIELOWIEŚ 1 0 1
10. KS GÓRNIK BOBROWNIKI ŚLĄSKIE 1 0 1

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 3 : 1 UKS UNIA STRZYBNICA

Tabela ligowa

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 15 +34 39
2. LKS ORZEŁ MIEDARY 15 +33 37
3. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 15 +47 36
4. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 15 +14 31
5. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 15 +10 25

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

Drużyna seniorów Unii odniosła wczoraj cenne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Iskrę Lasowice 0:2 (0:0) Był to trudny mecz, na ciężkim terenie z ambitnie walczącym przeciwnikiem, ale nasza drużyna pokazała charakter i grając od 62min. w 10-tkę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W pierwszej połowie nasza drużyna przeważała i prowadziła grę, jednak trudno było przebić się przez skomasowaną obronę gości, którzy w tej części meczu skupili się na defensywie i grze z kontry, posyłając raz co raz długie piłki do przodu lub próbując wrzutek ze stałych fragmentów. W drugie połowie obraz meczu nieco się zmienił, Iskra odważniej zaczęła atakować, zaostrzyła się też gra. W konsekwencji czego w 62 minucie boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Mateusz Bajdała. Gospodarze poczuli swoją szansę i odważniej ruszyli do ataku, rozluźniając tym samym swoje szyki obronne. Można powiedzieć, że był to przełomowy moment w meczu. Nasza drużyna ambitnie walczyła o każdą piłkę i każdy metr boiska, ale również skuteczniej atakowała. Efekt przyszedł w 70min, kiedy po dośrodkowaniu Dawida Paczyny bramkę zdobył Damian Różański. 9 minut później Paczuś efektownym uderzeniem podwyższył na 2:0 i ustalił tym samym wynik spotkania.

SKŁAD UNII:
1. Michał Ochałek
2. Krzysztof Grzesiek
3. Krzysztof Różański
4. Łukasz Żyła
5. Mateusz Bajdała
6. Mirosław Stępień
7. Marcin Paździor
8. Miłosz Wojtala (60' Dawid Paczyna)
9. Mariusz Krupa (80' Marcin Piontek)
10. Damian Różański [C]
11. Mateusz Urbański

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas