WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. UKS UNIA STRZYBNICA 1 +7 3
2. Czarni Kozłowa Góra 1 +5 3
3. Orzeł Biały Piekary Śl. 1 +3 3
4. Olimpia Boruszowice 1 +3 3
5. LKS Tempo Stolarzowice 1 +2 3
6. LKS Żyglin 1 +1 3
7. UKS Sokół Zbrosławice 1 0 1
8. TS Iskra Lasowice 1 0 1
9. HKS Odra Miasteczko Śl. II 1 0 1
10. LKS Unia Świerklaniec 1 0 1

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

UKS UNIA STRZYBNICA 6 : 0 LKS Unia Świerklaniec

Tabela ligowa

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. Czarni Kozłowa Góra 30 +30 72
2. UKS UNIA STRZYBNICA 30 +47 68
3. Olimpia Boruszowice 30 +40 67
4. LKS Żyglin 30 +30 55
5. LKS Unia Świerklaniec 30 +26 55

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

Drużyna seniorów Unii odniosła wczoraj cenne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Iskrę Lasowice 0:2 (0:0) Był to trudny mecz, na ciężkim terenie z ambitnie walczącym przeciwnikiem, ale nasza drużyna pokazała charakter i grając od 62min. w 10-tkę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W pierwszej połowie nasza drużyna przeważała i prowadziła grę, jednak trudno było przebić się przez skomasowaną obronę gości, którzy w tej części meczu skupili się na defensywie i grze z kontry, posyłając raz co raz długie piłki do przodu lub próbując wrzutek ze stałych fragmentów. W drugie połowie obraz meczu nieco się zmienił, Iskra odważniej zaczęła atakować, zaostrzyła się też gra. W konsekwencji czego w 62 minucie boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Mateusz Bajdała. Gospodarze poczuli swoją szansę i odważniej ruszyli do ataku, rozluźniając tym samym swoje szyki obronne. Można powiedzieć, że był to przełomowy moment w meczu. Nasza drużyna ambitnie walczyła o każdą piłkę i każdy metr boiska, ale również skuteczniej atakowała. Efekt przyszedł w 70min, kiedy po dośrodkowaniu Dawida Paczyny bramkę zdobył Damian Różański. 9 minut później Paczuś efektownym uderzeniem podwyższył na 2:0 i ustalił tym samym wynik spotkania.

SKŁAD UNII:
1. Michał Ochałek
2. Krzysztof Grzesiek
3. Krzysztof Różański
4. Łukasz Żyła
5. Mateusz Bajdała
6. Mirosław Stępień
7. Marcin Paździor
8. Miłosz Wojtala (60' Dawid Paczyna)
9. Mariusz Krupa (80' Marcin Piontek)
10. Damian Różański [C]
11. Mateusz Urbański

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas