Czarni Kozłowa Góra 1 : 4 UKS UNIA STRZYBNICA

4. LKS Unia Świerklaniec 27 +29 49
5. LKS Żyglin 27 +24 49

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Drużyna seniorów Unii odniosła wczoraj cenne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Iskrę Lasowice 0:2 (0:0) Był to trudny mecz, na ciężkim terenie z ambitnie walczącym przeciwnikiem, ale nasza drużyna pokazała charakter i grając od 62min. w 10-tkę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W pierwszej połowie nasza drużyna przeważała i prowadziła grę, jednak trudno było przebić się przez skomasowaną obronę gości, którzy w tej części meczu skupili się na defensywie i grze z kontry, posyłając raz co raz długie piłki do przodu lub próbując wrzutek ze stałych fragmentów. W drugie połowie obraz meczu nieco się zmienił, Iskra odważniej zaczęła atakować, zaostrzyła się też gra. W konsekwencji czego w 62 minucie boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Mateusz Bajdała. Gospodarze poczuli swoją szansę i odważniej ruszyli do ataku, rozluźniając tym samym swoje szyki obronne. Można powiedzieć, że był to przełomowy moment w meczu. Nasza drużyna ambitnie walczyła o każdą piłkę i każdy metr boiska, ale również skuteczniej atakowała. Efekt przyszedł w 70min, kiedy po dośrodkowaniu Dawida Paczyny bramkę zdobył Damian Różański. 9 minut później Paczuś efektownym uderzeniem podwyższył na 2:0 i ustalił tym samym wynik spotkania.