WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 1 +4 3
2. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 1 +4 3
3. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 1 +3 3
4. LKS SOKÓŁ ORZECH 1 +2 3
5. DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA 1 +2 3
6. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1 0 1
7. UKS UNIA STRZYBNICA 1 0 1
8. MKSR CZARNI PYSKOWICE 1 0 1
9. LKS TĘCZA WIELOWIEŚ 1 0 1
10. KS GÓRNIK BOBROWNIKI ŚLĄSKIE 1 0 1

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

W ramach obchodów jubileuszu Klubu na nasz obiekt zawitali byli zawodnicy i działacze strzybnickiego Klubu oraz old boye z Ruchu Radzionków. Na prawdę niesamowita konstelacja gwiazd zebrała się na naszej płycie głównej. A sam mecz nawiązywał do pamiętnego dwumeczu o awans do III ligi, jaki obie drużyny rozegrały w 1960r.
Nasz zespół prowadzony przez Pana Józefa Gołkowskiego, któremu asystowali Pan Jan Kałużny i Franciszek Gołkowski, czyli zawodnicy, którzy grali w tym pamiętnym, historycznym meczu, musiał uznać wyższość gości, przegrywając 3-9. Ale nie o wynik tu chodziło, lecz o dobrą zabawę.

Miło było znów zobaczyć w akcji tych wszystkich zawodników. Ogromne brawa i uznanie za walkę i zaangażowanie w tym upale. A teraz czas by dobrze się przygotować i za 5 lat wziąć rewanż na Ruchu ?

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu.

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas