WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 1 +4 3
2. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 1 +4 3
3. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 1 +3 3
4. LKS SOKÓŁ ORZECH 1 +2 3
5. DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA 1 +2 3
6. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1 0 1
7. UKS UNIA STRZYBNICA 1 0 1
8. MKSR CZARNI PYSKOWICE 1 0 1
9. LKS TĘCZA WIELOWIEŚ 1 0 1
10. KS GÓRNIK BOBROWNIKI ŚLĄSKIE 1 0 1

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 3 : 1 UKS UNIA STRZYBNICA

Tabela ligowa

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 15 +34 39
2. LKS ORZEŁ MIEDARY 15 +33 37
3. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 15 +47 36
4. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 15 +14 31
5. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 15 +10 25

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

Pierwszej w tym sezonie porażki doznała nasza I drużyna, która w meczu na szczycie grupy 1 Zina Klasy Okręgowej uległa na własnym boisku LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (1:2).
Od pierwszej do ostatniej minuty kibice oglądali zacięte spotkanie, szybkie tempo i ambitną grę obu drużyn. W 17min. za sprawą bramki Dominika Siwego Unia objęła prowadzenie. Goście wyrównali w 38min., a w samej końcówce pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Nasz zespół wyszedł mocno zmotywowany na drugą połowę i ruszył do odrabiania strat. Efekt przyszedł już w 51min. kiedy Mateusz Urbański pewnie wyegzekwował rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy gości. Wydawało się, że przy stanie 2:2 mecz zaczyna się od początku, jednak chwilę później, bo w 53min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dominik Siwy. Od tego momentu nasza drużyna grając w 10-tkę ograniczyła się do gry defensywnej, wyprowadzając od czasu do czasu szybkie kontrataki. Niestety pomimo ambitnej walki, pozostawienia mnóstwa zdrowia i serca na boisku nie udało się utrzymać wyniku do końca spotkania. W 81min. spotkania po rzucie rożnym Jedność zdobyła bramkę na 3:2, na co naszej drużynie nie udało się już odpowiedzieć.

Mecz na szczycie na pewno nie zawiódł oczekiwań kibiców, którzy zobaczyli ciekawe i szybkie spotkanie na dobrym poziomie piłkarskim. Goście potwierdzili swoje aspiracje do awansu, pokazując że są dobrą i groźną drużyną. Nasz zespół jednak udowodnił w tym spotkaniu, że może walczyć jak równy z równym z czołowymi drużynami naszej ligi i że nasze miejsce w czołówce tabeli nie jest przypadkowe. Choć z naszego punktu widzenia wydaje się, że remis w tym spotkaniu byłby bardziej sprawiedliwy, porażka nie przynosi naszej drużynie wstydu. Wstajemy i walczymy dalej.

SKŁAD UNII:
1. Marek Szudlo
2. Michał Pozimski (46' Temuri Tsulaia)
3. Demuri Gogiashvili
4. Bartosz Chryst (46' Łukasz Żyła)
5. Robert Srebro (46' Mariusz Krupa)
6. Krzysztof Różański
7. Dominik Siwy (czk.)
8. Dawid Paczyna (80' Paweł Opara)
9. Mateusz Urbański
10. Krzysztof Grzesiek
11. Damian Różański [C]

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas