WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. UKS UNIA STRZYBNICA 1 +7 3
2. Czarni Kozłowa Góra 1 +5 3
3. Orzeł Biały Piekary Śl. 1 +3 3
4. Olimpia Boruszowice 1 +3 3
5. LKS Tempo Stolarzowice 1 +2 3
6. LKS Żyglin 1 +1 3
7. UKS Sokół Zbrosławice 1 0 1
8. TS Iskra Lasowice 1 0 1
9. HKS Odra Miasteczko Śl. II 1 0 1
10. LKS Unia Świerklaniec 1 0 1

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

UKS UNIA STRZYBNICA 6 : 0 LKS Unia Świerklaniec

Tabela ligowa

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. Czarni Kozłowa Góra 30 +30 72
2. UKS UNIA STRZYBNICA 30 +47 68
3. Olimpia Boruszowice 30 +40 67
4. LKS Żyglin 30 +30 55
5. LKS Unia Świerklaniec 30 +26 55

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

W sobotę ambitnie grająca drużyna rezerw zremisowała na własnym boisku z TS Tarnowiczanka 2:2 (0:0). Bramki dla Unii zdobyli Błażej Dzieciaczek i Marcin Piontek. Tym samym pozytywnym akcentem nasza drużyna zakończyła pierwszą swoją rundę w rozgrywkach B-klasy. Patrząc nieco wstecz drużyna rezerw powtórzyła wynik drużyny seniorów z pierwszego sezonu w A-klasie, kiedy również po 15-tu spotkaniach nasza drużyna miała na koncie 5 punktów, a jak potem wyglądała wiosna, to wszyscy dobrze pamiętamy. I na taką wiosnę w wykonaniu rezerw liczymy. Jesień Wasza-wiosna nasza!!!

Wynikiem 2:2 zakończyło się również niedzielne spotkanie I drużyny seniorów, która mierzyła się na wyjeździe z Unią Świerklaniec. Nasza drużyna, po bramkach Damiana Różańskiego i Mariusza Krupy, którym świetnie dogrywał Dawid Paczyna, dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze dwukrotnie doprowadzali do wyrównania i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Trochę szkoda, gdyż była szansa na zwycięstwo w tym meczu, ale punkt zdobyty na wyjeździe z drużyną z góry tabeli też należy szanować. Tej jesieni nasza drużyna pokazała, że jest mocna i potrafi dobrze grać, choć nie wystrzegła się też małej zadyszki. W 15 spotkaniach nasza drużyna zwyciężała 9 razy, dwukrotnie remisowała i 4 razy doznała porażki i po rundzie jesiennej z 29 punktami zajmuje 4 miejsce w tabeli, mając gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Nitronem. Jest niezła pozycja wyjściowa do ataku na wiosnę. Teraz czas na roztrenowanie i trochę odpoczynku, a od stycznia ostre przygotowania do rundy rewanżowej!

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas