Aktualności - wszystkie

PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW!

PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW!

Pierwszej w tym sezonie porażki doznała nasza I drużyna, która w meczu na szczycie grupy 1 Zina Klasy Okręgowej uległa na własnym boisku LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (1:2).
Od pierwszej do ostatniej minuty kibice oglądali zacięte spotkanie, szybkie tempo i ambitną grę obu drużyn. W 17min. za sprawą bramki Dominika Siwego Unia objęła prowadzenie. Goście wyrównali w 38min., a w samej końcówce pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Nasz zespół wyszedł mocno zmotywowany na drugą połowę i ruszył do odrabiania strat. Efekt przyszedł już w 51min. kiedy Mateusz Urbański pewnie wyegzekwował rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy gości. Wydawało się, że przy stanie 2:2 mecz zaczyna się od początku, jednak chwilę później, bo w 53min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dominik Siwy. Od tego momentu nasza drużyna grając w 10-tkę ograniczyła się do gry defensywnej, wyprowadzając od czasu do czasu szybkie kontrataki. Niestety pomimo ambitnej walki, pozostawienia mnóstwa zdrowia i serca na boisku nie udało się utrzymać wyniku do końca spotkania. W 81min. spotkania po rzucie rożnym Jedność zdobyła bramkę na 3:2, na co naszej drużynie nie udało się już odpowiedzieć.

Mecz na szczycie na pewno nie zawiódł oczekiwań kibiców, którzy zobaczyli ciekawe i szybkie spotkanie na dobrym poziomie piłkarskim. Goście potwierdzili swoje aspiracje do awansu, pokazując że są dobrą i groźną drużyną. Nasz zespół jednak udowodnił w tym spotkaniu, że może walczyć jak równy z równym z czołowymi drużynami naszej ligi i że nasze miejsce w czołówce tabeli nie jest przypadkowe. Choć z naszego punktu widzenia wydaje się, że remis w tym spotkaniu byłby bardziej sprawiedliwy, porażka nie przynosi naszej drużynie wstydu. Wstajemy i walczymy dalej.

SKŁAD UNII:
1. Marek Szudlo
2. Michał Pozimski (46' Temuri Tsulaia)
3. Demuri Gogiashvili
4. Bartosz Chryst (46' Łukasz Żyła)
5. Robert Srebro (46' Mariusz Krupa)
6. Krzysztof Różański
7. Dominik Siwy (czk.)
8. Dawid Paczyna (80' Paweł Opara)
9. Mateusz Urbański
10. Krzysztof Grzesiek
11. Damian Różański [C]